Liceum
Polskie

Liceum Polskie w Muzeum Regionalnym

Wciąż żywa pamięć, jaką Villard-de-Lans zachowało o Liceum Polskim im. Cypriana Norwida to nie tylko coś więcej niż tylko zwykłe wspomnienia z ważnego okresu z życia obu społeczności, ale i dużo więcej niż obowiązkowy hołd dla historii

Liceum Polskie w Muzeum Regionalnym

Prestiż, jakim cieszy się Liceum, czyni Villard jednym najważniejszych miejsc dla historii emigracji, często przywoływanym w środowiskach polonijnych.
Villard stało się żywym pomnikiem, ucieleśnieniem prawdziwej i silnej przyjaźni, odwagi, wewnętrznej siły i solidarności.
Dzięki niemu lepiej rozumiemy i jescze bardziej szanujemy tych, którzy w nim i z nim żyli, i dla których tamte dni są ciągle żywe.

To dlatego w Villard z pokolenia na pokolenie przekazywana jest pamięć o Liceum Polskim, symbolu przyjaźni i wolności.

W najbliższym czasie mediateka i Muzeum Regionalne połączą się i utworzą Centrum Kultury. Zarezerwowano w nim miejsce dla historii Liceum i dla związanych z nim najważniejszych dokumentów
Wkrótce wszystkie dokumenty archiwalne zostaną zebrane i przeanalizowane, książki będą przetłumaczone i opublikowane a filmy poddane obróbce cyfrowej.
Niniejsza strona internetowa, stworzona przez Stowarzyszenie Byłych Uczniów Liceum i umieszczona na serwerach merostwa Villard, będzie wiernie relacjonować postępy prac.

Powrót do góry agence communication Bienvenue sur Mars grenoble lyon annecy chambery valence meylan